Databáze znalostí je sbírka odpovědí na často kladené dotazy a článků. Časté dotazy a odpovědi - popis služby gravírování

Řešení

Gravírování - FAQ

Jak dlouho trvá výroba zakázky?

Všechny zakázky řešíme s individuálním osobním přístupem. Zboží expedujeme do 3-5ti pracovních dnů.
Doba expedice je 3-5 pracovních dnů.
Pokud z jakéhokoliv důvodu potřebujete zakázku vyzvednout nebo expedovat tentýž den je nutné objednávku vytvořit v pracovní den do 14:00 s volbou EXPRES zpracování. Zakázka tak bude týž den vyrobena a odeslána. Toto však neplatí při platbě bankovním převodem. Zde vždy čekáme až na připsání platby na náš účet.
V předvánočním období, na Valentýna nebo v jiné velmi hektické svátky, může být zakázka odeslána o něco déle (dle zkušeností cca 3 dny prodlení). Vždy je však naším cílem dodat všechny objednávky do daného svátku.

Je možné gravírovat dvě fotografie - na každou stranu produktu jednu?

Tato varianta je u některých produktů dostupná standartně. U ostatních produktů je toto možné vždy za příplatek gravírování NAVÍC.

Jakým fontem je text vyráběn?

Produkty popisujeme nejen STANDARTNĚ dostupnými FONTY v naší nabídce eshopu. Je ale vždy nutné pamatovat na styl písma, protože ne všechny jsou vhodné pro popis VELKÝMI písmeny.

Je možné vybrat si vlastní font?

Přestože nabízíme nejlepší laserovací služby za zajímavé ceny, je možno beze změny ceny zvolit Váš vlastní font (sadu písma) podporovanou OS Windows (.ttf, .otf). Font nám můžete dodat samostatně nebo zaslat odkaz pro jeho stažení z internetu. Ovšem je nutné pamatovat na to, že nemusí Váš vlastní font podporovat českou diakritiku (háčky, čárky..), v tomto případě zvolíme nejpodobnější písmo/font v naší dostupné nabídce.

Podklady fonty

Jak správně zadávat text pro gravírování?

Text zapište do zadávacího pole nějak srozumitelně pro nás protože, texty zpracováváme manuálně, a každý text čteme a rozdělujeme do řádků podle dispozic daného produktu. Nemůžeme vždy garantovat, že text bude rozdělen přesně podle Vašeho zadání. Nebojte se nám proto napsat také krátkou poznámku pro nás.
Zadaný text si prosím důkladně zkontrolujte! Zadané texty ze strany zákazníka nijak zvlášť neupravujeme co se týká pravopisu, diakritiky a jiných pravidel českého pravopisu. Mějte proto prosím na paměti, že text bude nesmazatelně vypálen na daném produktu přesně dle Vašeho zadání.

Jaké parametry má mít fotografie?

Fotografie musí splňovat 3 důležitá kritéria:

1. Fotografie musí mít dostatečné okraje, pozadí a nevhodné předměty vždy ořízneme !

Jak správně poslat foto
FOTO S DOSTATEČNÝM OKRAJEM VYBRANÝ PŘÍVĚSEK ŠPATNÁ VELIKOST

Podklady pro výrobu vojenských známek

Spravné podklady - vojenské známky


2. Části fotografie nesmí být přesvětlené (např. portrét hlavy je z poloviny osvícen a z druhé poloviny je tmavý, zastíněný..)

Správné podklady ke gravírování
TMAVÉ PODKLADY PŘESVÍCENÉ PODKLADY SPRÁVNÉ KONTRASTNÍ FOTO


3. Fotografie nesmí být rozmazaná nebo malá!

Nesparávné rozlišení podkladů

Minimální rozlišení fotografie 800x600 pixelů.

Jaké další parametry má mít fotografie pro nejlepší výsledek?

1. Fotografie by neměla být tmavá nebo přesvícená
2. Fotografie musí být co nejvíce kontrastní (žadné jednotné barvy)
3. Fotografie musí mít orientaci daného produktu. To znamená, že když produkt je orientován na výšku, fotografie musí být také dodána kompozičně na výšku a naopak. U neobvyklých tvarů jako jsou srdíčka a podobně je nutné dbát mnohem více na celkovou kompozici podle daného tvaru.

Bude fotografie na produktu barvená nebo černobílá?

Fotografie na produktu je pouze černobílá.

Když zašlu fotografii, která nesplňuje tyto požadavky? Budete mě kontaktovat?

Ve většině případů ano. V principu se ale neptáme, proč byla zaslána fotografie v horší kvalitě. Poskytujeme dostatek informací pro zákazníky, aby dodali odpovídající podklady. Ze zkušeností víme, že zaslané fotografie pro Vás mohou být nějak důležité buď citově či vzpomínkově a chcete je laserovat na produkt, i když kvalita podkladů je horší.

Jsou upravovány zaslané fotografie?

Fotografie jsou z naší strany graficky upravovány. Nedochází tedy pouze k výřezu významných oblastí fotografie a přenesení na produkt, ale je téměř vždy odstraněno nežádoucí pozadí. Tím se odlišuje naše zpracování zakázek od ostatních dodavatelů.

Pro nejlepší výsledek jsou dobré jednoduché čisté kontrastní fotografie s dostatečnými okraji jako jsou obličeje, dva obličeje u sebe, kontrastní mazlíčci, loga...

Okraje jsou hlavně důležité u produktů, které mají nepravidelný výřez či jsou orientovány na šířku či na výšku. Orientace fotografie musí kopírovat orientaci produktu pro celoplošný popis laserem daného produktu.

Bude fotografie na produktu dokonale černá?

Popis laserem je bezdotykové obrábění materiálu pomocí světelného paprsku - vypálení. Mikroskopicky se upravuje materiál na daných bodech a výsledný efekt působí holograficky. Což znamená, že výsledný popis bude pod různým světlem a úhlem vypadat jinak. Produkty vyrobené z mosazi, mědi a jiných žlutých kovů mohou mít výslednou fotografii zbarvenou do hněda či do žluta pod světlem a úhlem. To je dáno fyzikálními zákony nikoliv vadou poskytované služby. U nerezových a ocelových produktů, které obsahují uhlík (kapesní lahve, přívěsky z oceli...), je pak výsledný efekt v odstínech šedi.

Je možné zaslat náhled, jak bude produkt vypadat?

Náhled vznikne vždy až po vylaserování a to je již produkt zcela hotový. Nicméně je možno zaslat náhled předvýroby pro korekturu zadaného textu a rozmístění. NÁHLED Vám zašleme dle možností nebo okamžitě pokud si službu připlatíte.

Je možné popsat laserem vlastní produkt, který bych Vám dodal?

Ano, tuto možnost nabízíme. Produkt nám stačí vyfotit a zaslat na náš email. My Vám řekneme předem, jestli ho dokážeme popsat či nikoliv. Obvyklá cena popisu fotografii a textu je cena 300 Kč + dobírka.

Chci zadat ke svému textu ještě nějaký speciální symbol
například ♥†♣☻☺... jde to?

Podobné symboly nejsou bohužel ve všech znakových sadách fontů, a proto není vždy možné tyto znaky přenést na produkt. Pokud jsou tyto znaky ze strany zákazníka uvedeny v textu, pokaždé se je snažíme vyrobit. Nedáváme ale garanci, že tyto speciální symboly budou uvedené na produktu.

Jak dlouho vydrží fotografie a text na produktu?

Popis laserem materiál ubírá pomocí světelného paprsku a je "věčný". Je třeba si uvědomit, že není odolný vůči poškrábání a dalšímu odebírání materiálu např. u zapalovačů nošení v kapse s klíčemi či penězi atd.Naposledy upraveno: 1.3.2016
Autor: rayman

 

 
Byl tento článek užitečný? ano / ne

Detaily článku

ID článku: 3

Kategorie: Knowledgebase

datum přidáno.: 27/05/2016 12:02:47

Zobrazení : 3922

Hodnocení (Hlasů): Hodnocen 3.7/5.0 (15)

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid